Robert 09.06.2021 2

Książki, Które Musisz Przeczytać - PYTAMY EKSPERTÓW

Jakie książki warto, a nawet trzeba przeczytać? Znasz to pytanie? W ostatnim czasie usłyszałem je dobrych kilkanaście razy.

Jakie książki warto, a nawet trzeba przeczytać?

Znasz to pytanie? W ostatnim czasie usłyszałem je dobrych kilkanaście razy. Od czytelników mojego bloga, którzy szukają godnych polecenia tytułów. Od innych twórców szukających inspiracji, czy przypadkowych osób poszukujących odpowiedzi na różnych grupach w internecie.

Na świecie powstało i nadal powstaje masa różnego rodzaju książek. Aby je wszystkie przeczytać zabrakłoby nam po prostu czasu. Duża część z powstałych tytułów nie zasługuje na szczególną uwagę, ale są takie książki, które każdy powinien, a wręcz musi przeczytać.

Skąd masz wiedzieć, która książka jest warta przeczytania, a którą mógłbyś spokojnie odłożyć na półkę?

Pomimo tego, że sam stworzyłem swoją listę 6 genialnych książek, które serdecznie polecam, to wpadłem na pomysł, aby zapytać o rekomendacje polskich ekspertów z przeróżnych branż.

Zanim spytam się Ciebie o to, jaką książkę polecasz, sprawdź co rekomendują polscy copywriterzy, inwestorzy, marketingowcy, twórcy online i przedsiębiorcy.

Poniższe wypowiedzi zostały ułożone alfabetycznie.

Transformująca pozycja, po której już nic nie jest takie samo jak wcześniej 

Trener Mentalny | Trener Rozwoju Osobistego i Psychologii Pozytywnej

Strona Ilony |  Strona NarzedziaLidera.pl | Instagram | YouTube | LinkedIn | Facebook

Rhonda ByrneMagia

Ta książka uczy jak praktykować wdzięczność i zawiera ćwiczenia na 28 dni. Ja doświadczyłam ‘magii’ już po pierwszych dniach jej stosowania. W mojej opinii jest to transformująca pozycja, po której już nic nie jest takie samo jak wcześniej. 

Uczy uważności w praktyce, doceniania tego co już mamy, a to wszystko wpływa na działanie prawa przyciągania i możemy doświadczać nowych szans i możliwości. Ja po pierwszych dniach przyciągnęłam nowych klientów, dodatkowe pieniądze, ciekawe propozycje współpracy.

Oprócz wymiaru materialnego zmienia się także (a raczej przede wszystkim!) nasz mindset. Codzienna praktyka wdzięczności wpływa na nasz dobrostan, dostrzegamy obfitość i możliwości naszego życia, zamiast braku i problemów.

Książka o najgorszym tytule na świecie, ale traktuje o tym, że gdzieś trzeba się zatrzymać

CEO Akademia.pl, Partner w Cool Guys Capital, Udziałowiec w Chmurowisko, Mazuko i Mazuko Finance

Strona Akademia |  Strona JakNieUmrzec | Newsletter „wMinutę” | Instagram | YouTube | LinkedIn

Felix Dennis Jak zdobyć bogactwo

Książka o najgorszym tytule na świecie, ale traktuje o tym, że gdzieś trzeba się zatrzymać.

Felix Dennis, opisując swoje życie z miejsca, gdzie ma setki milionów dolarów, dał mi dużo lekcji jak prowadzić firmy. Nauczył mnie o budowaniu dobrego zespołu, nauczył mnie o priorytetach i o sposobie prowadzenia firm w modelu LENIA.

Zawdzięczam bardzo dużo wiedzy z tej książki i wracam do niej średnio co 6 miesięcy, za każdym razem odnajdując nowe smaczki, które pomagają mi w moich problemach biznesowych.

Piszę to z mojego domu na Suwalszczyźnie, jako współwłaściciel 8 firm.

Książka, która przybliżyła świat szczęścia i tego, co za nim stoi

Książki, którą musisz przeczytać - rekomendacja Sylvii Gorajek.

Założycielka Agencji Content Marketingowej B Magnetic, Ekspert od Content Marketingu i Twórca Online

Strona Tajniki Ameryki | Blog Ja&On | Instagram | LinkedIn

Loretta Breuning – Habits of a Happy Brain

Książka, która przybliżyła świat szczęścia i tego, co za nim stoi.

Szczęście to oczywiście emocja, ale przede wszystkim efekt chemicznych reakcji w mózgu, które można lepiej zrozumieć i co więcej – w jakimś stopniu kontrolować.

Rozumiejąc mechanizmy szczęścia nie tylko jestem bardziej świadoma, dlaczego je odczuwam, ale też wiem, że mogę uzupełniać braki konkretnymi działaniami.

Świetna książka dla każdego!

TOP 3 książek, które zrobiły na mnie największe wrażenie w życiu

Pomysłodawca, Współwłaściciel i Prowadzący Przygody Przedsiębiorców

Strona Przygody.Media | YouTube | LinkedIn

Carol Dweck Nowa psychologia sukcesu

TOP 3 książek, które zrobiły na mnie największe wrażenie w życiu. Szkoda, że nie sięgnąłem po nią kilka lat temu, gdy po raz pierwszy o niej usłyszałem.

Na podstawie wielu badań psychologicznych, autorka tłumaczy, jak fundamentalne znaczenie dla naszego sukcesu w życiu ma nastawienie. Na rozwój albo na trwałość. Co ciekawe, każdy z nas ma w sobie oba. Tylko w różnych proporcjach.

Carol Dweck pokazuje, jak te dwa różne nastawienia mogą wpływać na nasze życie prywatne, biznes czy sposób wychowywania dzieci.

Tę książkę zamierzam kupić wielu bliskim mi osobom. Jednocześnie uważam, że każdy pedagog, trener czy pracodawca powinien ją przeczytać. Z pożytkiem dla siebie jak i dla tych, których uczy czy zatrudnia.

To jedna z tych książek, o których nie zapomina się po lekturze, tylko pamięta latami

Podcaster w Mała Wielka Firma i Doświadczony Przedsiębiorca

Blog Mała Wielka Firma | YouTube | LinkedIn

Miłosz Brzeziński Wy wszyscy moi ja

To jedna z tych książek, o których nie zapomina się po lekturze, tylko pamięta latami. Ja czytałem ją w 2017 roku i do tej pory wracam do niej myślami.

Autor wyjaśnia, dlaczego nie można polegać na swojej silnej woli ani wewnętrznej motywacji. Robi to w sposób fascynujący i nierzadko zabawny, opierając się przy tym na najnowszych badaniach naukowych.

Pokazuje praktyczne sposoby, dzięki którym możemy osiągnąć znaczące postępy, ale nie walcząc z samym sobą, a zmieniając otoczenie wokół siebie.

Obala też wiele mitów, jak np. ten, że odhaczanie z listy kolejnych wykonanych zadań od rana do wieczora wcale nie jest takie dobre. Nasz mózg potrzebuje również nicnierobienia, żeby wszystko sobie uporządkować i zadać ważne pytania – choćby o to, czy naprawdę chcę to robić albo jak się z tym czuję.

Książką, która pomogła mi zrozumieć pewne kwestie, ale również pozwoliła odkryć wiele nowych mechanizmów

Trener, Mentor Sprzedaży – Patryk bezpłatnie dzieli się widzą o sprzedaży, negocjacjach i obsłudze klienta

Blog Patryka | YouTube | LinkedIn

Daniel Kahneman – Pułapki Myślenia

Na zaproszenie Roberta zostałem poproszony o krótkie polecenie książki, która wniosła najwięcej do mojego życia. Początkowo chciałem recenzować moje nowe odkrycie Rework, ale usłyszałem, że Bogusz Pękalski już ją zaklepał, więc ja dodam absolutny must have.

Książką, która pomogła mi zrozumieć pewne kwestie, ale również pozwoliła odkryć wiele nowych mechanizmów, jest klasyk, czyli „Pułapki myślenia” Daniela Kahnemana.

3 główne powody, dla których to absolutny must have:

1. Poznasz działanie systemu szybkiego i wolnego odpowiedzialnych za podejmowanie przez nas decyzji.

2. Zrozumiesz działanie teorii perspektywy (za którą Kahneman i Tversky dostali nagrodę nobla w dziedzinie ekonomii) oraz awersji do straty.

3. Poznasz całą masę badań zarówno biznesowych, jak i życiowych np. zadowolenie z życia przed i po ślubie 🙂

Oczywiście powiedzmy sobie otwarcie, nie jest to najprostsza książka – 660 stron i same badania – jednak bez wątpienia warto po nią sięgnąć, bardzo mocno poszerza horyzont.

Książkę trochę mocniej recenzowałem tutaj.

Książka jest krótka, ale pokazuje w jaki sposób Jeff Bezos budował Amazon i dlaczego Amazon jest dziś liderem

Książka, którą musisz przeczytać! Rekomendacja Adriana Kołodzieja.

Właściciel Kołodziej Consulting, Specjalista od E-marketingu i Twórca Online

Strona Adriana | YouTube | LinkedIN

Richard L. Brandt Jednym kliknięciem. Historia Jeffa Bezosa i rosnącej potęgi Amazon.com

Jest wiele książek, które warto przeczytać. Na pewno polecam Esencjalistę, Od Dobrego do Wielkiego, historię Sama Waltona, ale przede wszystkim książkę Jednym kliknięciem.

Książka jest krótka, ale pokazuje w jaki sposób Jeff Bezos budował Amazon i dlaczego Amazon jest dziś liderem. Celem Jeffa nie był jak największy zysk. Jeff budował firmę, która miała zdominować rynek.

Poza samą książka polecam również listy do akcjonariuszy, które pisał Bezos, gdy siedział za sterami Amazon.com.

To książka w której pobiłem chyba swój rekord zakreśleń przypadający na jedną stronę

Właściciel Klosinski.net – pomoże Ci z małego biznesu zrobić fajną pracę

Strona Jacka | YouTube | Instagram | LinkedIn

Tim Ferriss – Narzędzia tytanów

Jeśli miałbym polecić JEDNĄ książkę, to postawiłbym na Narzędzia Tytanów Ferrisa, bo to trochę kilka książek w jednej. Jest dosłownie wypchana świetnymi myślami na bardzo wiele tematów.

To książka w której pobiłem chyba swój rekord zakreśleń przypadający na jedną stronę. To tak naprawdę esencja doświadczeń, wniosków i wiedzy dziesiątek osób, które odniosły sukces w różnych dziedzinach.

Można ją otworzyć na dowolnej stronie i czerpać garściami. 

Ta książka to mój sposób na pracę z zespołem, ale także sposób bycia

Książki, które musisz przeczytać - rekomendacja Przemysława Okonia

Właściciel marki Sferalidera.pl – Przemek wspiera przedsiębiorców na początku i w trakcie drogi budowania skutecznych zespołów

Blog SferaLidera.pl | NarzedziaLidera.pl | CzytajSzybciej.pl | Instagram | LinkedIn

Kenneth Blanchard – Servant Leadership w Praktyce

Książka rzucająca światło na służebny (nie mylić ze służalczy) styl prowadzenia zespołu, odwracający piramidę zarządzania. Typowa hierarchia to szef stojący na czele piramidy, a przywództwo służebne to klient będący najważniejszym ogniwem. 

To książka odkrywająca wrażliwą i wspierającą moc służebnej motywacji, długoterminowo wielokrotnie skuteczniejszej, niż typowe agresywne autorytatywne podejście oparte na pierwotnych odruchach.

Idea przywództwa służebnego ma już ponad pół wieku, a jednak nadal mnóstwo liderów stosuje stary, agresywny nieproduktywny styl. Ponadto coraz więcej badań nad uważnością i medytacją wskazuje na potęgę kreatywności i produktywności stabilnego i zrelaksowanego umysłu.

Ta książka to mój sposób na pracę z zespołem, ale także sposób bycia i nie tyle była dla mnie przełomowa, ile przełomowe było dla mnie zrozumienie potęgi służebności, wzajemności i zaufania.

Lektura obowiązkowa dla każdego, kto pracuje z zespołami.

Postanowiłem postawić na jeden z najważniejszych tytułów wydanych przez OSMPower

Współwłaściciel OSMPower – przedsiębiorca, praktyk sprzedaży, autor i wydawca

Strona OSMPower | Strona Marcina | YouTubeLinkedIn

Felix Dennis Jak zdobyć bogactwo

Jest naprawdę wiele książek, które miały wpływ na moje życie, dlatego ciężko będzie wskazać tylko jedną… 

Postanowiłem postawić na jeden z najważniejszych tytułów wydanych przez OSMPower – Jak Zdobyć Bogactwo autorstwa Felixa Dennisa. 

Dlaczego ta książka jest ważna? Po pierwsze została wydana przez praktyka. Zresztą każda książka, którą wydaliśmy jest bardzo praktyczna, bo zawiera realne case studies autorów. Jest to pierwsza książka, która w sposób kompletny przedstawia to, jak można zdobyć bogactwo.

Co ciekawe, pierwsze 30-50% książki jest o tym, dlaczego nie warto osiągać bogactwa, a raczej, z czym się to wiąże. Dowiesz się, jakie konsekwencje, ciężar i odpowiedzialność niesie za sobą to, że podążasz w kierunku stania się bogatym. 

Jedną z konsekwencji jest to, że będziesz sam – im więcej pieniędzy masz, tym mniej ludzi będzie Cię rozumieć. 

Kolejną część książki stanowią lekcje oparte na historii Felixa – co musi zmienić się w Twojej mentalności, abyś był gotowy na zarabianie dużych pieniędzy? Jeśli miałbym to podsumować w jednym zdaniu, to musisz stać się drapieżnikiem.

Jeśli podjąłeś decyzję o tym, że chcesz NAPRAWDĘ zarobić duże pieniądze, to NAPRAWDĘ musisz się zmienić, a Jak Zdobyć Bogactwo będzie świetnym narzędziem, które pomoże Ci ten cel osiągnąć.

To powinien być elementarz dla osób, które chcą założyć firmę

Książki, które musisz przeczytać - rekomendacja Bartka Popiela

Przedsiębiorca, Twórca Online i Konsultant Strategiczy – pomaga profesjonalistom opakować ich wiedzę w dochodowe produkty online

Blog LiczySieWynik.pl | LiczySieKampania.pl | Instagram | LinkedIn

Wymienię 3/4 książki, które rzeczywiście na mnie wpłynęły i są dla mnie ważne – po kolei:

Greg McKeown – Esencjalista

Na pewno jedną z takich książek jest: Esencjalista autorstwa Grega McKeown’a. Książka, która mówi o tym, aby skupiać się na celu, nie rozpraszać się, tylko robić swoje. 

Bardzo fajnie przedstawia cały model, w którym osiągamy konkretne wyniki, bo jesteśmy na maksa skupieni na danym celu. Gdy już je osiągniemy, zaczynamy się rozpraszać, ponieważ zaczynamy myśleć o dywersyfikacji i tak dalej… 

Wszystko zaczyna się rozjeżdżać – to, co doprowadziło nas do sukcesu, w pewnym momencie zaczyna nas trochę pogrążać. Musimy więc pilnować swojego „paletka”, co nie jest łatwe, ponieważ pojawia się coraz więcej ciekawych i lukratywnych propozycji. 

To książka, którą czytam przeważnie raz do roku. Czytam ją zazwyczaj w grudniu – pomiędzy świętami a sylwestrem. Wszystko po to, aby dobrze się nastawić na nowy rok. Przypomina mi o tym, że jeśli coś zaplanuję, to musi być focus.

W tym roku oczywiście również ją przeczytałem, a następnie podjąłem decyzję o tym, że nigdzie się nie pojawię. Mówię tutaj o wszelkich konferencjach, konferencjach online, nie biorę udziału w podcastach, czy jako gość na YouTube.

Oczywiście niesie to za sobą pewne konsekwencje, ale to właśnie to, że wszelkiego rodzaju małe zadania nigdy nie są takie małe… Należy się przygotować, przeczytać pytania itd.  Stwierdziłem, że nie będę się nigdzie pojawiać – skupiam się tylko i wyłącznie na swoich projektach. A to, co się teraz dzieje, to prawdziwa petarda!

Michael Gerber – Mit Przedsiębiorczości

Atul Gawande – Potęga Checklisty

Kolejne dwie książki połączone doprowadziły do fajnych rzeczy w moim życiu – Mit Przedsiębiorczości oraz Potęga Checklisty. To one zaraziły mnie tą całą ideą, aby wszystko w firmie było oprocedowane – opisywać i tworzyć procesy, procedury, checklisty. 

Można powiedzieć, że mam trochę pierdolca na tym punkcie u nas w firmie. Zresztą nie tylko ja, bo każdy, kto chce rozpocząć z nami współpracę lub dołączyć do teamu, wie o tym, że tak po prostu jest. To robi niesamowitą robotę, dzięki temu mogę wyjść teraz na spacer, a każdy wie, co ma robić. Mało tego, jeśli nie ma kogoś od nas z teamu, przygotowane są gotowe instrukcje i niemalże dowolna osoba może zastąpić dowolną osobę. 

Wiadome, że są czynności, które wymagają specyficznych umiejętności. W końcu po to się tak dobieramy, aby ktoś pełnił określoną funkcję, ale jeśli ktoś pójdzie na urlop, to mamy przekazaną skrzynkę, szablony maili (co i jak odpowiadać), procesy, gdyby ktoś np. zgubił fakturę. Wszystko jest opisane krok po kroku i jeśli masz do tego dostęp, to jesteś w stanie to zrobić. Może nie tak samo szybko, jak osoba, która zajmuje się tym na co dzień, ale ogarniesz.  

Mike Michalewicz – Po pierwsze: ZYSK

Ostatnią książką, która jest mało znana w Polsce, a mocno na mnie wpłynęła, jest Po pierwsze: ZYSK Mike’a Michalewicza. Opowiada o tym, jak poukładać firmę, ale pod kątem finansów – w moim przypadku po prostu ROZJEB*ŁO mi mózg.

Dzięki tej książce zrobiliśmy w firmie mega porządek – ustaliliśmy konkretnie pensje, utworzyliśmy subkonta, zrobiliśmy osobne subkonto dla zysku. Kasa z tego zysku, którą sobie tam przelewasz jest po to, aby raz do roku ją wydać. Możesz np. jechać na wycieczkę, zrobić z nimi co chcesz – „król się bawi, złotem płaci”. Wszystko po to, aby raz do roku nagrodzić się i odpocząć, a nie ciągle harować. 

Drugą rzeczą było otworzenie konta podatkowego w innym banku – zrobiliśmy to specjalnie. Powiedzmy, że zrobiliśmy kampanię i wpływa nam kasa,  powiedzmy, że np. pyk – dochodowy 19%, pyk – VAT’u np. 23% i przelewamy ją od razu do innego banku, aby nie kusiła. Wszystkie przelewy wedle zaleceń z tej książki robimy dwa razy w miesiącu. 

Rozliczamy się kwartalnie – wiadomo, że po drodze mamy koszty i tak dalej, ale zazwyczaj jest tak, że na koncie podatkowym mamy np. 80 tysięcy, a podatku jest do zapłacenia 38 tysięcy. Patrzysz i myślisz „Zajebiście – jeszcze coś nam zostało, co z tym robimy?”. Zazwyczaj przeznaczamy to na inwestycję, czy na poduszkę finansową. 

Ta książka bardzo poukładała nam firmę w kontekście finansów i szczerze ją polecam. To powinien być elementarz dla osób, które chcą założyć firmę. 

Ta książka zmieniła moje podejście do budowy produktów cyfrowych

Książki, które musisz przeczytać - rekomendacja Bogusza Pękalskiego

Podcaster/VLOGer/Blogger w StartupMyWay.com, Założyciel i CEO AchieveGuru.com i Założyciel AkademiaSaaS.pl

Strona StartupMyWay | Strona AchieveGuru | Strona AkademiaSaaSLinkedIn

Fried Jason, David Heinemeier Hansson – Rework

Ta książka zmieniła moje podejście do budowy produktów cyfrowych.

Pokazała mi, że każda akcja jaką wykonuje (np. budowa aplikacji) generuje produkty uboczne w postaci wiedzy i doświadczenia. Większość osób nie wykorzystuje jednak tych produktów ubocznych. A to błąd!

Przykładowo kiedy budowałem swoją pierwszą aplikację SaaS to całą wiedzę, którą zyskałem przekułem w kurs online. Kurs zarobił dużo pieniędzy, które znów mogłem reinwestować w aplikacje. Dodatkowo pomogłem setkom osób, które przez niego przeszły.

Swoją drogą sama książka Rework też jest produktem ubocznym pracy nad aplikacją (Basecamp). Bardzo mocno polecam!

Lektura obowiązkowa, dla osób szukających dodatkowej motywacji w biznesie

Forbes 30 Under 30, Założyciel DuzeRabaty.pl, Dyrektor Zarządzający w Mosquito, Właściciel MVP Magazyn i Twórca Online

Blog Jakuba | DużeRabaty.pl | MVP Magazyn | Instagram | LinkedIn

Phil Knight Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy Nike

Niesamowita historia o uporze, ciężkiej pracy, geniuszu i ogromnym sukcesie założyciela Nike – Phila Knighta. Pełny anegdot, pięknie napisany, niesamowicie zabawny i wzruszający pamiętnik opowiadający o budowaniu komercyjnej potęgi.

Lektura obowiązkowa, dla osób szukających dodatkowej motywacji w biznesie. Po przeczytaniu masz wielki niedosyt i smutek, bo chciałby się więcej, więcej i więcej. Świetna lektura.

Ta lektura pchnęła mnie w miejsce, gdzie dzisiaj jestem

Twórca Online i Podcaster w Rozwój Osobisty Dla Każdego

Strona Wojtka | YouTube | Instagram | LinkedIn | Facebook

Darek Użycki – Czy jesteś tym, który puka?

Bardzo często polecam książkę jednego z pierwszych gości mojego podcastu Darka Użyckiego o przewrotnym tytule „Czy jesteś tym, który puka?”.

Czytałem ją w czasie pewnego dołka (raczej nie depresji) i ta lektura pchnęła mnie w miejsce, gdzie dzisiaj jestem. To bardzo narzędziowy podręcznik, jak ruszyć z miejsca. To, co mogę powiedzieć, na podstawie własnych doświadczeń – u mnie działa.

To po przeczytaniu tej książki wystartował blog, który następnie przerodził się w podcast o rozwoju osobistym. 

Ten podręcznik daleki jest od haseł w stylu „zawsze i wszędzie możesz wszystko”. Za to znajdziesz w nim zestawy rozwojowych, sprawdzonych narzędzi, a do tego jedno z ważniejszych dla mnie – autorefleksja. 

Wiem, że Darek ma gotowy materiał na dwie kolejne książki, więc piszę do niego czasem, próbując przyspieszyć ich wydanie. 

Jeśli znasz „Czy jesteś tym, który puka?”, to może także zechcesz zmotywować Darka do wydania kolejnych części 😉

Trafiła do mnie na studiach, kiedy zastanawiałem się, czym się chcę zajmować

Książki, które musisz przeczytać - rekomendacja Paweł Tkaczyk

Założyciel MIDEA, Strateg Marki, Autor, Przedsiębiorca i Twórca Online – zarabia na życie opowiadaniem historii

Strona Pawła | MIDEA | Instagram | LinkedIn | Facebook

Robert Cialdini – Wywieranie wpływu na ludzi

Trafiła do mnie na studiach, kiedy zastanawiałem się, czym się chcę zajmować. Studiowałem marketing, ale marketing na studiach w latach 90-tych ubiegłego wieku to były bardzo mocno strategie narzędziowe.

Cialdini pokazał mi esencję marketingu – niezależnie od tego, jakich narzędzi używamy, na koniec dnia chcemy, żeby konsument kupił proszek do prania A zamiast proszku do prania B. Chodzi o perswazję i zmianę decyzji. I o tym jest ta książka.

Po jej przeczytaniu całkowicie zmieniłem zdanie i zaprzestałem czytania innych książek

Założyciel Emersoft, współtwórca i prowadzący podcastu oraz vloga Życie Bez Gruchy

Strona Emersoftu | Życie Bez Gruchy | YouTubeLinkedIn

Dan Pena – Your first 100 million

Przed przeczytaniem tego tytułu myślałem, że inne książki są ważne… a po jej przeczytaniu całkowicie zmieniłem zdanie i zaprzestałem czytania innych książek. Dlaczego? 

Ponieważ stwierdziłem, że ciągłe czytanie tak naprawdę nic mi nie daje.

Ciągle czytasz, a przecież doskonale wiesz, co masz robić… Sam sobie wmawiasz, że wiesz za mało, że musisz dowiedzieć się czegoś jeszcze. A finalnie nie przechodzisz do działania.

Umiejętności nabierasz przez wykonywanie konkretnych czynności, a nie czytanie. Jest różnica pomiędzy studiowaniem zarządzania a prowadzeniem firmy.

Pomysłów i planów można mieć tysiące, ale same w sobie są bez większego znaczenia. Ważne jest to, jak dobrze potrafisz je wprowadzić w życie.

Nie mówię, że czytanie zawsze jest złe. Czasami musisz zrobić research, aby móc przejść dalej, aby coś zrobić. Tylko zobacz – znów wszystko sprowadza się do robienia, do działania.

Dlatego, zamiast popadać w błędne koło rozwoju, postawiłem wszystko na DZIAŁANIE. Tylko działanie pozwala na bycie skutecznym i efektywnym.

Pytanie do Ciebie

Jaka książka miała ogromny wpływ na Twoje życie i dlaczego?

Zostaw swoją wypowiedź (max. 4-5 zdań). Najciekawsze komentarze prześlę do osób na mojej liście mailingowej i udostępnię w swoich social media. A najlepszą wypowiedź dołączę do tego artykułu, aby służyła innym czytelnikom.

Robert Szewczyk image

Robert Szewczyk

 • Maciek pisze:

  Top 15 książek, które w mojej opinii powinien przeczytać „prawie” każdy kto chce się rozwijać.
  Kolejność przypadkowa.

  1) Siedem nawyków skutecznego działania (najlepsza książka jaką w życiu czytałem !!)
  2) Inaczej
  3) Bogaty ojciec, biedny ojciec
  4) Sprzedaż naturalna
  5) Obudź w sobie olbrzyma
  6) Jak zadbać o swoje finanse lub/i Finansowy ninja
  7) Do roboty. Pociągnij za spust
  8) Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka.
  9) Sztuka równowagi finansowej
  10) Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi
  11) Atomowe nawyki
  12) Mit przedsiębiorczości.
  13) Włam się do mózgu
  14) Droga pełniejszego mężczyzny
  15) Kwadrant przepływu pieniędzy

  Polecam 🙂

  • Robert pisze:

   Super lista, część z nich czytałem, a część będę musiał nadrobić – w szczególności „Siedem nawyków skutecznego działania”.

   Bardzo Ci dziękuję Maciek za wartościowy komentarz i wygrywania!

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  To też może Cię zainteresować

  Tim Grover - Lekcje Wygrywania Od Trenera Legend

  Tim Grover - Lekcje Wygrywania Od Trenera Legend

  Dla większości osób wygrana jest czymś, co kojarzy się z sukcesem, chwałą, euforią, czy satysfakcją. Jednak najwięksi wymiatacze ze świata sportu czy biznesu uważają ją za nieludzką, trudną, brutalną, bezwzględna czy bezlitosną.

  Robert 02.08.2021 8
  Przejdź do artykułu
  16 Newsletterów, Które Warto Śledzić w 2021.

  16 Newsletterów, Które Warto Śledzić w 2021.

  Każdego dnia jesteśmy bombardowani olbrzymią ilością bodźców oraz informacji. Ich ilość zaczyna powoli przekraczać możliwości adaptacyjne naszego mózgu...

  Robert 20.10.2021 0
  Przejdź do artykułu
  Robert Szewczyk photo

  Pobierz darmowego ebooka!

  5 niezbędnych taktyk, dzięki którym pracując krócej, osiągniesz więcej

  Pobieram