Odkryj Sposób, Który EKSTREMALNIE Przyśpieszy Twój Rozwój

  • by
Ekstremalnie Przyśpiesz Swój Rozwój

Pamiętam ten piękny czas, kiedy zaczynałem swoją przygodę z czytaniem i ten słodki dreszczyk ekscytacji towarzyszący jakiejkolwiek nowo zaczętej książce. Dosłownie każdy tytuł był dla mnie czymś całkowicie nowym, czymś, co potrafiło sprawić mi mnóstwo radości.

W każdym miesiącu wydawałem kilkadziesiąt złotych na zakup kilku nowych książek. Nie mówiąc już o tym, gdy trafiła się promocja lub wyprzedaż. Wszystko po to, aby zadbać o swój rozwój i znów poczuć się tak, jakbym miał odkryć ten świat na nowo…

Przeczytałem wiele genialnych tytułów, które wywarły na mnie spore wrażenie i miały ogromny wpływ na moje życie i rozwój (sprawdź mój wpis o 6 polecanych książkach, które odmienią Twoje życie). Mimo tego z czasem wszystko zaczęło się komplikować, a mój gorący romans z czytaniem dopadł prawdziwy kryzys….

Podkrążone Oczy i Nieprzepasane Noce

Doskonale pamiętam te zarwane i pełne frustracji noce, ból oczu i zmęczenie, które wtedy mi towarzyszyły. Wszystko tylko po to, aby po kilku godzinach na moim stole pojawiła się sterta nieuporządkowanych i rozrzuconych w chaosie notatek. Bardzo często później, jakimś dziwnym trafem po prostu wyparowywały…

Pamiętam te wszystkie chwile, kiedy pełen nadziei i ekscytacji sięgałem po kolejny tytuł. Cieszyłem się jak małe dziecko i łudziłem się, że może to znów sprawi, że chociaż przez chwilę będę mógł poczuć się jak dawniej. Zamiast tego czułem głębokie poczucie winy i wewnętrzny żal. Duża część czytanych przeze mnie książek okazywała się po prostu słaba, co kończyło się tym, że niedokończone musiałem odłożyć na półkę…

Równie frustrująca była sytuacja, kiedy dana książka zaczynała się bardzo obiecująco… Zauroczony, dopiero gdzieś około w połowie zaczynałem rozumieć, że dalsze czytanie jest bez sensu i tylko tracę swój czas. Dlaczego? Ponieważ zorientowałem się, że jest to ta sama wiedza, którą znalazłem już w innej książce. Ta sama treść, tylko ubrana w inne słowa.

Do tego dochodzą jeszcze te wszystkie obowiązkowe tytuły książek, które zaczęły się pojawiać z poleceń różnych osób. Na mojej półce zaczęło pojawiać się coraz więcej książek, a mi najzwyczajniej w świecie zaczęło brakować czasu i chęci, aby je wszystkie przeczytać.

Czułem się rozczarowany, bo przecież coś, co kiedyś sprawiało mi tyle radości, teraz potrafiło przysporzyć mi sporo stresu i cierpienia. Byłem pewien, że już nic, ani nikt nie jest w stanie mi pomóc…

Wtedy Pojawił się On…

Jakiś czas temu odezwał się do mnie Przemysław Okoń – autor bloga Sferalidera.pl (którego wpis mogłeś przeczytać na moim blogu).

Przemek pojawił się niczym rycerz na białym koniu. Przedstawił mi swój fantastyczny mailing – CzytajSzybciej.pl, który jak później się okazało, był lekarstwem na wiele moich problemów.

Zaoszczędziłem Sporo Czasu i Odzyskałem Spokój

CzytajSzybciej zaoszczędziło mnóstwo mojego czasu i nerwów. W końcu przestałem siedzieć po nocach i zaoszczędziłem te kilka, a nawet kilkanaście godzin spędzonych na czytaniu i drugie tyle na tworzeniu notatek.

Zamiast tego, raz w tygodniu otrzymuję maila ze streszczeniem FENOMENALNYCH tytułów i gotowymi punktami do natychmiastowego wdrożenia. Całość zajmuję mi około 3 minut, a zaoszczędzony czas mogę przeznaczyć na działanie i dalszy rozwój. Zacząłem lepiej się wysypiać, dzięki czemu znacznie poprawiło się moje samopoczucie.

Koniec Odwiecznej Walki

W końcu nastał wielki koniec mojej odwiecznej walki ze znikającymi notatkami… Przemek zadbał o wszystko i stworzył archiwum, dzięki któremu w każdej chwili mogę odnaleźć i powrócić do starszych wiadomości. Chwała mu za to!

Jeśli stwierdzę, że dany fragment książki w danym momencie może okazać się dla mnie pomocny, to w każdej chwili mogę do niego wrócić, powtórzyć i utrwalić zdobytą wiedzę.

Spora Oszczędność dla Mojego Portfela

Od długiego czasu miałem pewien problem – byłem (po części nadal jestem) książkoholikiem. Jeśli masz podobnie, to znasz to uczucie, kiedy nie skończysz czytać jednej książki, a nie zastanawiając się kupujesz dwie kolejne.

Sytuacja miała się jeszcze gorzej w momencie, w którym na horyzoncie pojawiła się mega promocja lub wyprzedaż. Wtedy pokusa była tak silna, że nie mogłem się jej oprzeć – chociaż doskonale zdawałem sobie sprawę z tego, że moja biblioteczka jest pełna książek, które dopiero planuję przeczytać.

Często działając w afekcie, zaślepiony promocją kupowałem tytuły, które okazywały się słabe lub wtórne. W ten sposób natrafiłem na kolejną książkę Briana Tracy, która okazywała się praktycznie taka sama, jak cztery poprzednie.

Zakładając, że jedna książka to koszt około 30 złotych, to w przypadku 52 tytułów daje nam to aż 1560 złotych rocznie. To spora suma pieniędzy, którą można byłoby przeznaczyć na inne cele takie jak np. szkolenia, kursy online, inwestycje, czy drobne przyjemności.

PODSUMOWANIE

Wiele nieprzespanych i pełnych frustracji nocy, ból oczu i zmęczenie, a wszystko po to, aby jeszcze bardziej zadbać o swój rozwój. Wpadłem w pułapkę, przez którą na długi czas obrzydziłem sobie czytanie. Myślałem, że nie ma już dla mnie żadnego ratunku, aż tu nagle z odsieczą pojawił się Przemek…

CzytajSzybciej to idealne rozwiązanie, które zaoszczędziło sporo mojego czasu, nerwów i pieniędzy. Pomogło mi zwalczyć przeszkody, z którymi na swojej drodze boryka się większość osób, które chcą się rozwijać.

CzytajSzybciej – widok maila.

Dołącz do osób, czytających maile z najważniejszymi fragmentami i praktycznymi poradami z książek rozwojowych (1 raz w tygodniu). Zapisz się i już teraz ciesz się darmowym dostępem do 52 STRESZCZEŃ książek, przez 52 tygodnie.

Jeśli chciałbyś EKSTREMALNIE przyśpieszyć swój rozwój, to mam coś specjalnie dla Ciebie.

CzytajSzybciej PREMIUM to wybrane i podane w punktach działania z 52 książek w 52 tygodnie. Działania do wdrożenia ze średnio 300 stron książki czytasz w zaledwie 1,5 minuty.

Znajdziesz tam dosłownie WSZYSTKO… począwszy od budowania relacji, mindsetu, produktywności, biznesu, a nawet przywództwa. Idealna ścieżka dla osób, które chcą odpowiednio zadbać o swój rozwój.

Specjalnie dla czytelników Skutecznie Efektywny, Przemek przygotował promocję, dzięki której dostęp do wersji PREMIUM otrzymasz ze zniżką 10%. Cena tylko teraz dla pierwszych 50 osób wynosi 134 złote zamiast 149 złotych rocznie – oszczędzasz ponad 1400 złotych, które wydałbyś na 52 książki.

Dalej cena będzie tylko wzrastać – 249 złotych, a później 349 złotych.

Jesteś zainteresowany, ale nie chciałbyś brać przysłowiowego „kota w worku”? Świetnie Cię rozumiem, dlatego za darmo możesz sprawdzić zawartość pierwszego maila PREMIUM (kliknij).

Dołącz do wersji Premium i otrzymaj zniżkę 10%, klikając w baner poniżej:

Kliknij i odkryj sposób, który ekstremalnie przyśpieszy Twój rozwój.
Mam ogromną prośbę - jeśli ten artykuł okazał się dla Ciebie pomocny, to będę wdzięczny za jego udostępnienie:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *